Zaujímavosti

AED v obchode

Príbeh z obchodu

Stalo sa to pred časom v nákupnom centre.

Sme neustále „bombardovaní“ predpismi GDPR, takže nemožno spomenúť  komu a v ktorom nákupnom stredisku. No, stalo sa to a pomerne nedávno.

Muž vo veku asi 58 rokov kráčal s nákupným vozíkom a pozeral v regáloch niečo pre večernú pohodu so svojou rodinou. Naraz tma a tovar v regáli sa rýchlo rozplynul…

Pani predavačka, ktorá všetko zbadala si spomenula na prístroj, ktorý visí v skrinke na Informáciách a doteraz ani vlastne nevedela načo tam je a k čomu by ho mohla ona použiť. Nespanikárila, zavolala 155ku a na druhej strane linky jej pripomenuli, že AED – automatický defibrilátor majú v predajni k dispozícii.

Prístroj „skúsila“ zapnúť a už iba počúvala čo jej hovorí a postupovala podľa jeho inštrukcií. Keď prišla rýchla záchranná služba, postihnutý muž bol pri vedomí a vnímal okolie, zdalo sa, že aj tie veci v obchode pre svoju rodinu. Pani z predajne urobila niekoľko krokov, ktoré jej „diktoval“ prístroj, ale najmä sa nebála!

A nákupné stredisko sa nezamýšľalo, či takýto prístroj treba! Jednoducho to cítili, ako samozrejmosť. Až takáto príhoda dala za pravdu ľuďom, ktorí o tom nedávno rozhodovali! Skončilo to ako v rozprávke. Muž, otec dvoch detí a dedko jednej vnučky dnes žije a teší sa zo spoločných chvíľ so svojimi blízkymi.

Ľudia, ktorí AED zaobstarali a pani, ktorá urobila to, čo bolo potrebné, nikdy nezabudnú na to, že spolu so záchranármi vrátili do života človeka, ktorý už bol bez šance.

Cena jedného „počítača“ predsa za to stojí!!!

Pomáhajte prosím spolu s nami!

ĎAKUJEME!

Váš partner pri pomoci – AURA TRADE

4. novembra 2018 Z domova