AED nie sú len o cene, ale aj o prístupe

Zaujímavosti

Boli sme pri záchrane životov

Na Slovensku je v teréne už viac ako 1 000 automatizovaných laických defibrilátorov AED.

Keď sme pred desiatimi rokmi začínali, vedeli sme, že na Slovensku nám viac ako 5 000 ľudí každoročne odchádza na zlyhanie srdca.

Mnohí z nich nás opustili preto, že nemali pri sebe človeka, ktorý vedel pomôcť. Aj tí, čo pomôcť chceli a vedeli, nemohli robiť zázraky a pomáhali tak, ako najviac vedeli. Vďaka im za to.

V ostatných niekoľkých rokoch mali niekoľkí – vyvolení  záchrancovia po ruke automatizovaný defibrilátor a ich šanca pomôcť  sa zrazu znásobila. Záchrancovia, ktorí na to nečakali a nikdy s tým nerátali sa stali aj vďaka AED hrdinami. Mali pri resuscitácii  o jednu výhodu viac – mohli použiť defibrilátor. Zachránili odchádzajúci život a trpiaci ľudia dostali šancu aj vďaka nim a ich možnostiam šancu na návrat.

V roku 2019 medzi nami takto ostalo minimálne 5 ľudí.

Poďakovanie patrí záchranárom, záchrancom, ale aj tým, ktorí si nezištne uvedomujú, že AED , tak, ako „airback“ alebo „hasiaci prístroj“ čakajú na „svoju“ chvíľu a pomáhajú vtedy, keď sú na mieste! Dôležité je to, aby na mieste boli, ale najmä to, že ich na tieto miesta niekto „prichystal“.

Sme tu my – AURA TRADE, ktorí máme pripravené zachraňujúce prístroje pre vás. Stačí , aby ste sa k nám pridali a zachránime spolu ďalších.

Môže byť lepší pocit?

Neváhajme…

Ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí neváhajú a svojim rozhodnutím zachránili alebo zachraňujú životy !!!

7. januára 2020 Firma, Z domova