AED nie sú len o cene, ale aj o prístupe

Zaujímavosti

Taliansko: Zákon o defibrilátoroch (Defibrilátory všade) čaká na schválenie

Je šokujúce, že 65 000 ľudí zomrie ročne na srdcové zástavy v Taliansku.  To je v priemere okolo 200 obetí za deň.  Minulý rok komora schválila návrh zákona s názvom „Defibrilátory všade“ 30. júla.  Tento návrh zákona uvádzal povinné inštalácie poloautomatických a automatických defibrilátorov v iných ako nemocničných zariadeniach, počínajúc školami a univerzitami, ale aj vo verejnej správe, infraštruktúre, prepravných službách atď.

Z dôvodu súčasných okolností (Covid-19) návrh zákona čaká už rok a je v Senáte stále blokovaný.

Združenia a zdravotnícki odborníci, vedení Talianskou asociáciou srdca a resuscitácie „Lorenzo Greco Onlus“, napísali prezidentov i republiky, prezidentovi senátu a prezidentovi komory, predsedovi vlády, ministrom a zástupcom ministrov zdravotníctva univerzity,  Labour, predsedom a členom komisie pre hygienu a zdravie Senátu list s požiadavkou na schválenie zákona o defibrilátore všade.

Každý deň, ktorý uplynie, je stratený deň“, hovorí Giorgio Mulè, zástupca a hovorca „modrých“ v snemovni a senáte, „oddialiť zákon už môže znamenať odsúdenie na smrť alebo vyhnutie sa zachráneniu stoviek ľudských životov denne.  Nesmieme čakať dlhšie!“.

Zdroj: ilsole24ore.com

…MYSLÍM, ŽE BY SME MALI ÍSŤ V STOPÁCH TALIANOV …

Možno iniciovať cez kompetentných na Slovensku podobný zákon.

Veď u nás je to 15 ľudí denne…  Čo by sa stalo, keby to boli obete vírusu ???

5. augusta 2020 Zo sveta