Zaujímavosti

Prečo si zaobstarať AED?

Mať blízko AED môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou obete zástavy srdca.

Čas do prvého defibrilačného výboja je najdôležitejším faktorom pri určovaní miery prežitia pri srdcovej zástave! S každou minútou, ktorú postihnutý prekonal, miera prežitia klesla až o 10 percent. To ukazuje jednoduchý graf s 10 minútami, v ktorom by sa potenciálne mohol zachrániť život a po ktorom sa šanca uspieť zásadne znižuje!

Šanca na prežitie pri náhlej zástave srdca

V súčasnosti zomiera viac ako 92% obetí SCA – náhlej srdcovej zástavy, pretože defibrilácia nie je dostupná.

Hoci CPR – stláčanie hrudníka s frekvenciou 100 stlačení za minútu s hĺbkou stláčania cca 5 cm – je nevyhnutné na udržanie prietoku krvi do mozgu a iných častí tela, defibrilácia je jedinou účinnou terapiou pre SCA. Čas je podstatný, pretože mozgová smrť a trvalá smrť začínajú za 4-6 minút.

Všetci odborníci na kardiológiu odporúčajú defibriláciu do piatich minút. Nanešťastie, záchranárske tímy nemajú reálnu šancu dostaviť sa na miesto skôr, ako do 12-15 minút!

Doba defibrilácie, ktorá je najdôležitejším faktorom prežitia srdcovej zástavy (SCA), môže byť znížená, ak je AED na mieste a môže byť rýchlo aplikovaný na obeť. To je jeden z dôvodov zlepšenia miery prežitia v komunitách s aktívnymi programami AED. Pamätajte si, že každá minúta, ktorá prechádza pred defibriláciou, znižuje mieru prežitia o 7 až 10 percent.

AED stojí približne rovnako ako osobný počítač a softvér a je ľahko použiteľný a udržiavateľný.

Je ľahké mať AED – ľahko dostupné v školách, na letiskách, na štadiónoch a na iných verejných miestach.

Naším cieľom je zlepšiť mieru prežitia náhlej zástavy srdca. AED na mieste to môže zásadne zmeniť!!!

Vaša AURA TRADE

18. októbra 2018 Zo sveta